sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

Anyone help out? I got finals in two days PLEASEEEEEEEE
Glucose production between meals and overnight is controlled by basal insulin. a. Trueb. False
Which form of ownership generally has the least ability to accumulate capital? A) Partnership B) Corporation C) S corporation D) Sole proprietorship
In the context of group decision making, which of the following is true of the majority-wins scheme?a) It is the most commonly used social decision scheme.b) Th
What happens when the surface of water meets air
The comb on the top of a chicken's head may be full size, intermediate size, or small size. The small-size comb is called a pea comb. A chicken with a pea comb
In a Civil Action, the plaintiffs brought a toxic tort complaint based in negligence. The first phase of the trial focused on which element of the negligence cl
Cuvânt cu sens opus pentru captivitate
Negative impact of droughts on the farmers of South Africa
Ellos form: imperfect (estar) is eran. O True False