spidertrain7097 spidertrain7097
  • 11-11-2018
  • Mathematics
contestada

Bonnie purchased a 30 ounce package of chocalte chunk cookies for $2.40.What is the cost per ounce

Respuesta :

SpiderNoFriend
SpiderNoFriend SpiderNoFriend
  • 11-11-2018
.08 cents per ounce, because 2.40 ÷30 =.08
Answer Link

Otras preguntas

If the subtrahend is 9 and the difference is 8 what is the minuend?
Trace the path of energy from sun to you:
How did political and economic issues during the Grant administration weaken Reconstruction
a small bit or bunch of something
the term suffrage refers to the
what is the opposite of 17?
How do you write the sum of v and 3
All of the following were French settlers to New France except for a. business people b. priests c. fur trappers
explain the significance of the code of Hammurabi and mosaic law
The Magna Carta and the English Bill of Rights both served to (1) extend the voting privileges of commoners (2) abolish the government’s role in levying taxe