tamaragip8333 tamaragip8333
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 ears of corn is $1.80. What's the cost for one ear?

Respuesta :

kileynicolee kileynicolee
  • 15-10-2018

each one is 0.3 cents

Answer Link

Otras preguntas

No Doubt Company includes one coupon in each box of soap powder that it packs, and 10 coupons are redeemable for a premium (a kitchen utensil). In 2020, No Doub
10 points and brainliest! 1. What does a dot in the overlapping region represent? 2. What does a dot represent if it is in a circle but not in the overlapping r
Which question would be best to address in an argumentative essay? A. Do other planets support human life? B. Are humans able to travel to other planets? C. Sho
If f(x) = 4x – 8 and g(x) = 5x + 6, find (f - g)(x).
A company with a decreasing interest expense would see what change to its times interest earned? a) An increase b) A decrease c) No change d) Cannot be determin
Which statement is true about the following system of equations?3x - 1/2y = 1x + 2y = 7Select one:a. y<xO b.y=xO c.y>xd. can not be determined​
A corporation produces a single product and has the following cost structure Number of units produced each year 7000 Variable costs per unit Direct materials 5
what was the mughal empire located ?
translate the following into an expression Two less than 50% of x
Complete las oraciones con las palabras apropiadas según el contexto. castigo , comportamiento , estricto , me pongo celoso, disciplina, impulsivo, se porta 1)