vern8675 vern8675
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a banana and apple cost 1.10 and an apple is a dollar more then how much is the banna

Respuesta :

komilovkris komilovkris
  • 15-10-2018

10 cents because it’s saying the apple is a dollar more and the total is 1.10 so 1.10-1.00 is .10

Answer Link

Otras preguntas

Compared to others, which one of the following is not robust to outliers? a) Mean b) Median c) Mode d) 50th percentile
The image below is an example of what type of geology? Mucklands Humus Loess Marshland
Recommend three ways in which women and children can be protected from discrimination and violence ?
producers would mostly likely not provide _____, because everyone can use them, even those who do not pay. So governments provide these items instead. a. publi
What program would locavorist support? a) a program that ships locally grown produce to underdeveloped countries b) a program that supports increasing your ecol
5x + 2 can be expressed as​
Can someone please solve this problem for me
I would like to know the answer of question e
Which characteristic is common to all permanent magnets?
Which answer do you think it is I've spent almost 20 minutes trying answer this and my time is almost out