anoynomouskali7558 anoynomouskali7558
  • 13-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of raisins cost 12$, what is the price per pound of raisins?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2018
2 dollars because 2 times 6 is 12 so it's 2 dollar per pound of raisons
Answer Link

Otras preguntas

One similarity between cell receptors and antibodies is that both 1. are produced by nerve cells 2. are highly specific in their actions 3. slow the rates of
Use the table above to answer the question. Ed Employee had $70,000 in taxable income. What was his tax? Tax = $______
What is the product of (5r+2)(3r-4)
geometry question help please !!​
PLEASE HELP! Complete the following steps to help find the standard deviation of the data set by hand. 1, 3, 5, 15, 2, 11, 12, 7 a) Find the mean value. (I have
The expression 5^-8 * 7^-9 is equal to which of the following? A. 1/5(35)^8 B. 1/7(35)^8
Solve |5-8x| -7 < 8
* i’ll mark you brainliest to whoever answers the fastest with the RIGHT ANSWER * If someone runs a red light in front of you, and you choose NOT to slow down
What defines employee benefits
Which of the following describes silver? A. A material that has a high resistance and prevents charges from moving freely B. A material that has a low resistanc