jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Solve 4x^5-52x^3+120x=12x^4-36x^2
What group of elements easily gains one valence electron
A little help please? Note: this may be Geography. [Question is in the picture]
Earth's population continues to grow daily. Which of the following statements best illustrates a possible consequence of such rapid growth? More oxygen will be
write each rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
Concerned about the Catholic minority in Maryland, Leonard Calvert ordered the Second Lord Baltimore to A. make a law requiring Catholics to practice their fait
When traveling to Europe, Bailey converts the temp. given in degrees Celsius to a Fahrenheit temp. by using the expression 9x ÷ 5 + 32, where x is the Celsius t
Answer the questions please!!! a small round fruit with purple, red or yellow skin and a hard stone inside a pastry with meat, vegetables or fruit inside a food
whats the sum of fifty-two and a number
Which of the following played a part in the development of Hebrew religious ideas? A. The Ten Commandments became part of Hebrew culture and religion long bef