celestial85 celestial85
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

PLEASE SOMRONR HELP ME WITH THIS ONE I REALLY WANNS LEARN SO BAD BUT I'm confused

PLEASE SOMRONR HELP ME WITH THIS ONE I REALLY WANNS LEARN SO BAD BUT Im confused class=

Respuesta :

qwertyfish1210
qwertyfish1210 qwertyfish1210
  • 11-10-2018

Answer:

$960

Step-by-step explanation:

If you're talking about #3. What you do is divide 1/5 so get .2 which is 20% then you multiply .2*1200 which is 240. That is what gets take off with the discount so subtract that from 1200 and get $960.

Answer Link

Otras preguntas

How is power related to distance and time?
Why did the bowers and the British fight over southern Africa?
Nat spent $28 on 8 DVDs. At this rate, how much would 5 DVDs cost? What is the unit rate?
If Sally walked 1⁄2 mile in 1⁄6 hour, how fast, in miles per hour, was she walking?
Prices of Flowers: Rose:$5.29 Carnation:$3.59 Tulip:$4.79 Samantha wants to buy 6 roses, 4 carnations ,and 8 tulips!She estimates that she will spend about $14
What is a key characteristic of historical fiction?
how can you describe anatomy
why did the byzantines distrust western christians after the crusades
Read the following excerpt from Grendel. "You're all crazy," I bellowed, "you're all insane!" I'd never howled more loudly in my life. Darts like hot coals went
Grass can grow up to 6 inches in a week depending on temperature, humidity, and time of year. At this rate, how tall will grass grow in 24 days? Please! Help. D