dandereramen dandereramen
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mrs. Garcia bought 9.1 yards of fabric for $18.79. How much was the cost per yard?

Respuesta :

angelavazq40888 angelavazq40888
  • 13-09-2018
2 dollars or in more descriptive is 2.064835164835165.
Answer Link
caracciolo768
caracciolo768 caracciolo768
  • 25-11-2020

Answer:

2 OR G

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the united states knew about the holocaust while it was happening in Europe. What did it do to stop it? why did it continue to occur even though we knew it was
Write an expression equivalent to 8(3/4x-1/4)-6(12-x) using the fewest possible terms.
"Her round face looked darker, and the gentleness of her eyes, the thin, arching eyebrows, seemed weary. I brushed the few strands of gray, brittle hair from h
In a large university the average age of all the students is 24 years with a standard deviation of 9 years. a random sample of 36 students is selected. a.determ
Based on "Civil Disobedience," what statement did Thoreau, like his modern-day successors, hope to make with his imprisonment? a. He wanted to show the great un
Peter scored 9 goals during his first soccer season as a forward, and 15 goals during his second season. The team as a whole scored 4 times as many goals as Pet
Find the unit rate of 42 teaspoons for 6 cups
What is the 7 described as in 2 x 5 + 7( 3 + 13)?
At a garage sale, the following were sold. Which of the items sod represent a ratio of 5:2? Select all that apply.
sequence 800,400,200,100,50