Meld Meld
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

Ryan is buying cherries that cost $1.92 per pound. If he buys 1/5 pounds of cherries, how much will it cost him?

Respuesta :

Sukhwant11
Sukhwant11 Sukhwant11
  • 12-09-2018

you do 1 divided by 5

it would be 0.2


Answer Link

Otras preguntas

what is the actual distance between sauger ties and Kingston?
5 1/2 -2 5/6 = ? Help !!
how many times does 8 go into 65
what new class did colonial rule create? How did this eventually lead to the end of colonialism
pLEASE HELP!!!! The density of Earth’s crust is 1)less than the density of the outer core but greater than the density of the mantle 2)greater than the densi
Chandraguptra Mayura succeeded in uniting the Indian subcontinent through force. religion. modernization. exploitation.
what other replacements for unions have helped reduce union membership?
In 1998, terrorists bombed a U.S. embassy in which of the following locations? Dar es Salaam, Tanzania Khartoum, Sudan Addis Ababa, Ethiopia Mogadishu, Somalia
How many times does 2 go into 400
From what you know about UPS, what do you think would make the union believe that the company was ripe for being organized?