sweetanely11
sweetanely11 sweetanely11
  • 12-08-2018
  • Mathematics
contestada

Six bagels cost $10.50. How much does each bagel cost? Explain.

Respuesta :

villarrealjustin222 villarrealjustin222
  • 12-08-2018

Each bagel is $1.75. You can figure this out by dividing 10.50 by 6

Answer Link

Otras preguntas

Expand and simplify. (x+4)squared
Help me find the equation for the dimensions of a window, please!
What Does 'Hold Water' Mean?
Calculate the conductance of a conduit the cross-sectional area of which is 3.0 cm2 and the length of which is 9.0 cm, given that its conductivity is 0.80 ohm-1
the nitrogen containing base that is only found in rna is ?
convert the polynomial equation y=(x+2)(x-6)(x+7) from factored form to general form
What Is Aramaic? could you help me out
A newspaper carrier has $1.80 in change. He has two more quarters than dimes but three times as many nickels as quarters. How many coins of each type does he ha
describe the sequence of oxygen, carbon dioxide, and blood flow in your own words
A bag of marbles has twice as many blue marbles as green marbles, and the bag has at least 54 marbles in it. At least how many green marbles does it have?