ellaschv ellaschv
  • 15-04-2024
  • Mathematics
contestada

#13-14: Find the measure of x.
13.
P
R 2.5
S
10

1314 Find the measure of x 13 P R 25 S 10 class=

Respuesta :

Otras preguntas

A 3-gallon jug of water costs $19.68. What is the price per pint?
If 2x + 3 + 7x = – 24, what is the value of x? -6 3 -2 -3
Determine whether the lines are parallel, perpendicular or neither: Line 1:4y−12=3x Line 2:2y−1.5x=−14
Two race cars start at on opposite sides (180 degrees apart) in different lanes on a perfectly circular track. The first race car is traveling with a speed of 2
what is the differance between constructing a square and construciting an eguilateral triangle
«Il (1) (faire / pleuvoir) très chaud. Il (2) (falloir / ne pas avoir) boire beaucoup d'eau. La journée, je (3) (sortir / divorcer) peu. Les gens (4) (d
How many atoms are in 191 g of calcium
x+3<8 and 3(x+4)-11<10?
The dogs (bark, barks) at strangers.
Implying a community's sense of historical continuity, what was buried beneath some of the Neolithic houses at Çatalhöyük?