g25mktcykb g25mktcykb
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of yogurt costs $5.52. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

a straight piece of wire is collided to form a spring physical or chemical change
how did agriculture developed differently in the middle and southern colonies than it did in new england
Central Park in New York City is rectangular in a shape and measure approximately 1.37x10^4 feet by 2.64x10^2 feet.If one acres is equal to 4.356x10^4 square fe
A local college recently reported that enrollment increased to 108% percent of last year. If enrollment last year was at 17,113, about how many students enrolle
Which sentence correctly uses a nominative case pronoun? A. The people were Rachel and I at the front door. B. Tom and them showed up late to practice. C. My
Explain how a mutation in an individual's DNA occurs, and describe the effect it may have on the individual's traits.
Explain how the muscular and skeletal systems work together within the body.
A factory made 845 pairs of shoes in January. These shoes were sent to three shoe stores and one outlet mall. The number of pairs of shoes sent to each store wa
you walk 30 m south and 30 m east. draw and add vectors representing these two displacements
At Pizza Pi, 95% of the pizzas made last week had extra cheese. If 19 pizzas had extra cheese, how many pizzas in all were made last week?