frasieremilee13 frasieremilee13
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 220 calorie bar costs $3.39. How many food calories per dollar is this?

Respuesta :

Otras preguntas

what statement makes the open sentence 3x+9=24 true? A. X=3 B. X=5 C.X=11 D.X=15
PLEASE HELP ME! URGENT! Which is a complete sentence? A. The exciting end of the baseball game. B. Started his homework late Sunday night. C. Two energetic wome
Solve. –4t ≤ 48 A. t ≥ –12 B. t ≤ –12 C. t ≥ 12 D. t ≤ 12
do you think they could have done anything to prepare more adequately for life in the Americas
how would i solve 6v-5/8=7/8
The Cost of 625 bolts is $100.What is the coast of 10 bolts? Please explain it or showed work ,Thank you
The sum of two consecutive integers is at least 36. What is the least possible pair of integers? A. 16 and 17 B. 17 and 18 C. 19 and 20 D. 18 and 19
round 5.67 to the nearest tenth
Use a related equation that has the variable on one side. Then simplify the other side. t/3 = 15 A | t = 5 B | t = 12 C | t = 18 D | t = 45
deli receives a large order for sandwiches for a company picnic. The company wants one club sandwich and two regular sandwiches for each person. The company als