gonzalez10987666 gonzalez10987666
  • 13-04-2017
  • Mathematics
contestada

The same brand of jelly beans comes in 2 sizes. a 10 ounce bag for $1.99 and 18 ounce bag for $2.99. which size is the better but per ounce

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-04-2017
The 18 ounce would be a better deal
1.99/10=.19
2.99/18=.16
Hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

The equation is 12m+12=15-1 I need a paragraph explaining the step by steps to solve this equation please. Correct answer will get brainliest
6 ft 2 ft 2 ft 2 ft 10 ft Area: Perimeter:
5/6+2 3/4 what awnser is it
6. Intravenous (IV) solutions are usually _________ so as to prevent damage to red blood cells. A. Hypotonic B. Isotonic C. Hypertonic Please someone help me
Name 3 planes that intersect at point O
Balance this equation Hgo —> Hg + O2
-17+25-42+32+56-69+19-101+62 Ayuda porfa con operaciones
hellp please this is math grade 10
Write an equation whose slope: -36 y-intercept -9,
The graph f(x) = has been translated 3 units to the right and 1 unit up. What is the vertex of the new function? O (-3,-1) O (-3,1) O (3, 1) O (3.-1)