vaderdabs2010 vaderdabs2010
  • 15-05-2023
  • Mathematics
contestada

A student mows lawns on the weekends. It takes him 160 min to mow 4 lawns. What prediction can you make about the time he will spend this weekend if he has 12 lawns to mow?

Respuesta :

Otras preguntas

pls help ..,.................​
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE ASAP!?
18 gallons of gas cost $45.54. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
Create a timeline here of at least 15 major events that occurred during the Great Depression era. Make sure include the date, and a short summary of the event.
As the Reconstruction period began in Georgia, 32 African Americans were elected to the Georgia General Assembly. Which of these had the BIGGEST impact on this
How many atoms are in a molecule of C2H4O2, acetic acid? a. 8 b. 9 c. 7 d. 3
Countries that build dams upstream cause an ———- of water to lower regions. A. Equal distribution B. Unequal distribution
13 The table below shows a linear relationship between x and y. Which of the following is the rate of change and the y-intercept? A Rate of change: 15; y-interc
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE ASAP!?
DUE AT 8PM!!! HELP ASAP!!! Determine whether option A or option B is the better deal. Option A: 8 poptarts for $2.04 Option B: 12 poptarts for $3.07 (More Quest