nevaeh9sidney nevaeh9sidney
  • 15-05-2023
  • Mathematics
contestada

Johnny is one of your friends and he is considering buying a stereo, sound and electronic package for his vehicle that We'll Take You Rent-to-Own has for sale. He can rent-to-own a $1700 retail system for $264.45 for 18 months. Write a short paragraph about why this is NOT a wise decision and provide math evidence of this. Also provide 2 alternate solutions he might consider

Respuesta :

Otras preguntas

The lungs are _______.
Which of the following is a run-on sentence? A. The barn has a funny smell; maybe it's coming from the cows. B. The barn has a funny smell. Maybe it's com
i need help finding the whole question, i'm not sure if what i've done already if correct, thanks
What is the regular rising and falling of ocean water due to the gravitational pull of the sun and moon?
what is the unit rate for $70 for 9 pizzas
What is 24/18 in simplest form?
Daniel bought 30 tokens. he won 8 more tokens for getting highest score at the basket ball contest, but lost 6 tokens on the ring toss game. write an expression
How do you know how to order a polynomial if the degree is the same? Does it matter?
If y varies directly as x, and y is 48 when x is 6, give an expression can be used to find the value of y when x is 2?
how did the radio differ from the telegraph