lillys19 lillys19
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

If a 4 lb bag of sugar costs $2.99, what is the unit cost for a pound of sugar?

Respuesta :

Otras preguntas

The price of dress fabric is proportional to the length of fabric purchased. The graph shows this relationship. What is the unit rate for the situation? a 1/8
Which of the following series of words is in alphabetical order? disk, detriment, dusk, deliberate, decoy algebra, allegory, algae, alley, avenue taken, telesco
simplify 25/26•13/15 HELPME
3x-2y=-7 2x-5y=10 how to solve by elimination
How did King Philip the second bring power back to french kings
1. For how many minutes should you read before taking a break? a. 20 b. 15 c. 30 d. 25
8. _______ around the clock, the firefighters finally put out the last of the California brush fires.
What are the factors of 29 and 44 and 96 and 72
Under the Articles of Confederation, Congress was unable to improve the economy because it did not have the
what is an instance when you might want to find an estimate for fraction sums or differences rather than an exact answer