ej689848 ej689848
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 9-kilogram bag of rice costs $12.96. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

i need help with number 14
There are 16 ounces in one pound. If 3.4 pounds of beefcost $4.95, what is the cost per ounce, to the nearestcent?
I really do need help on these problems
find two SQUARE numbers that have a sum of 130
What kind of food do they eat in Montserrat? What are the names of the dishes?
In the standard (x, y) coordinate plane, what is the slope of the line joining the points (3,7) and (4,−8)?
Mark the number line to show 1/4. Label 0 and 1 on the number line
What happens when animals dont reproduce?
. If Gene gets two more strikes (scores of 10), what is his new average?
Kiwi orders programs for the school play. Each program measures 8 inches long by 5 inches wide by 1/8 inches thick. The programs arrive in one box that is 8 inc