jakoriusharville jakoriusharville
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A contractor purchases 5 dozen pairs of padded work gloves for ​$70.40. She incorrectly calculates the unit price as ​$13.44 per pair for the expense report. What is the correct unit​ price? What is the​ error?

Respuesta :

Otras preguntas

supply the meaning of orange fruit ​
A set of car tyres worth $550 were discounted by 15% at a sale. (You can use a calculator to assist you with the following questions) A. Calculate how much the
how is ownership shown for singular nouns
[tex]\color{pink}\rm\huge{Help}[/tex]​
The temperature at 8:00 a.m. on a winter day was −2 ∘F. By noon, the temperature had increased by 28 ∘F. Question 1 Part A Should you add or subtract the absolu
Of the 5 determinants of fitness, health, and wellness, you have the most control over healthy lifestyle choices. True False
PLEASE HELP!!!! WILL MARK BRAINLIEST!!!!! Write the equation of the line shown in slope-intercept form.
what two criteria are used to classify epithelial tissues
Find an equation for the line that passes through the points (-3,-6) and (5,-2)
Find the distance between-3 and 4