yohoho1322 yohoho1322
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

a sports ticketing company offers two ticket plans. one plane cost $75 per ticket. the other plan cost $180 plus $15 per ticket. Ig the total cost for the two options is the same. how many tickets did you buy, and how much did you spend?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is used in the production of curd?(a) Yeast(b) Lactobacillus(c) Mushroom(d) Rhizobium​
Would a 9 square feet mirror fit in a 30 cubic feet? Explain why ..
Can you help me please it has to be harry potter the chosen one move
Adam can buy pencils in packages of 12 for $2.19, 40 for $3.99, 50 for $4.75, or 100 for $10. How many pencils are in the package with the lowest unit cost
Find the value of x in the triangle shown below. 2 7 x
A woman uses 330 Joules of energy to push a box across the floor in 33 seconds. What is her power output in Watts?​
what is the size and structure of Harrapan Civilization
Imagine you were an animal that lived in the tundra. What are three adaptations that would help you survive by either finding food or avoiding being eaten?
If ABC is a straight line and angle CBD=119 work out the value of x
Explain how you know which terms to combine when combining like terms.