marie6934 marie6934
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A package of Oreos has the unit price of $0.19 per ounce.a package of Nutter butters has a unit price of $0.21 per ounce which cookie is a better deal?

Respuesta :

Otras preguntas

what nation controlled florida at the time of the war of 1812
Which example from the conclusion of “The perils of indifference” helps wiesel to reestablish his ethos?
Mary is 6 years older than Het sister jelly.The sum of their ages is 48.how to kid is jelly?
Seven times a number plus three times another number equals -1 the sum of two numbers is -3 what are the numbers? 25 points!!
Why did the Chinese guard the secret of silk production so carefully?
NEED DONE FAST GIVING 40 POINTS A rectangular tile has a thin diagonal line drawn in its design. The longer dimension of the tile is 12 inches. The angle formed
solve for b A= \frac{a+b}{2}
Find the length of the curve. r(t) = cos(2t) i + sin(2t) j + 2 ln(cos(t)) k, 0 ≤ t ≤ π/4
How did the pendleton civil service act reduce the power of the spoils system? a. it denied th?
what interactions were there between the spanish and the native americans