ryleepatebtw300123
ryleepatebtw300123 ryleepatebtw300123
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of rice is proportional to its weight. Rice costs $0.71 per 16 ounces
Part B.
What is the cost, in dollars, of 30 ounces of rice?

Respuesta :

Otras preguntas

Complete the table to find the equivalent ratios. Apples 5 10 15 20 Oranges 6 12 18 24 Apples 2 4 6 8 Oranges 3 6 9 12 Compare the ratios. Is Celeste using the
ILL MARK AS BRAINLESS PLS HELP
What may have caused the Incans to be defeated so easily by the Spanish? They did not have enough people to fight against the Spanish. They were a peaceful peop
Decide if the following sentence is grammatically CORRECT or INCORRECT. Es ist sehr kalt, aber es nicht schneit. Correct Incorrect
Why is understanding the risks and hazards associated with fires important? Select the best option. It prevents accidents from occurring in the first place. It
Where does Holden say the birds fly to for the winter?
A tire has a radius of 12 in. If that tire makes one full rotation how far does it travel? 5 rotations? 10 rotations? Help
PLEASE HELP!!!!!!!Points A and C are vertices of a cube with a side length of 2 cm, and B is the point of the intersection of the diagonals of one face of the c
pa help p please slmt.​
I estimated that the repairs to my car would cost $80. In fact, they cost $120. What was the percentage error?