larasmith32 larasmith32
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

Olivia bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $2.25 and
a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $11.69. Which equation could
be used to determine j, how much each bottle of juice costs?

Respuesta :

Otras preguntas

can someone answer these questions?
PLEASE HELP!! Why are entry level health care job just as important to consider as other jobs in the health care system?
Which evidence from Anne Frank: The Diary of a Young Girl supports the inference that Anne comes to recognize her own flaws as she gets older? "I continued to s
Pete has 5 marbles . Jay has a number of marbles that is two more than 5 . How many marbles does jay have?
How are photosynthesis and cellular respiration different?
HELP ME I NEED HELP WITH THIS!!
What is one reason for limiting government power? A. to protect the freedom of the people B. to protect the thrones of royalty C. to protect the country f
A resume is a summary of your qualifications in written form. A. True B. False one or the other
A system of equations has no solution. If y = 8x + 7 is one of the equations, which could be the other equation? O 2y = 16x +14 O y = 8x - 7 O y = -8x + 7 O 2y
What is the plural of rulers