17550633 17550633
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

Under his cell phone plan, Deion pays a flat cost of $39 per month and $4 per gigabyte. He wants to keep his bill at $49.40 per month. How many gigabytes of data can he use while staying within his budget?

Respuesta :

Otras preguntas

from least to greatest 2.62, 2 2/5 , 26.8 %, 2.26 and 271 %
Fifty balls numbered 1 through 50 are mixed up in a barrel. How many balls must you draw from the barrel (without looking) to be sure that you have two even-num
In the civil war of 1642-45, the Cavaliers fought on the side of _____. the Roundheads Oliver Cromwell Charles I the Puritans
what two things about stephen foster kept him a poor man?
What was one reason that immigrants came to the Americas in the late 1800s? A. European countries were paying people to go to America B. Many came because the U
Three notebooks at school supply store cost $4.76. What is the unit rate?
Two functions, P and Q, are described as follows: Function P y = 5x + 3 Function Q The rate of change is 2 and the y-intercept is 4. How much more is the rate o
what is a reflex arc?
true or false:x/3 is equivalent to 1/3x.explain your reasoning.
describe life in athens