popemichael3244 popemichael3244
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 lbs of candy that cost x dollars pound with 3 lb of candy that costs $1.50 per pound. she sells the mix for $2.50 per pound. how much did the 3lb of the second type cost the owner?

Respuesta :

Otras preguntas

What is 1/10 of the digit in the ten thousand place of 683,906.826.24
How can the media help reduce stereotyping?
what CSS properties will you need for your page
Helpp its for my child development classHelen want to help her 11 month old daughter develop positive self-awareness. How can helen help her baby?​
The IQ scores of the middle 50% of a population can be written as the one above Where x is a person’s IQ. Solve the inequality to find the IQ scores for the mid
Answer this question for me pls. :)
Find −523−16. Write your answer as a mixed number in simplest form.
Wesley subscribes to a telecommunication company’s movie package.The plan includes a basic monthly charge of $40 and an additional charge of $1.50 for every mov
Who is the most relatable person in the Hunger Games book 1?
Examine the images below. 1 2. 3 Which model can be used to represent the movement of particles in a liquid? O Model 3 because the particles are moving freely.