magdalenagonzbb magdalenagonzbb
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

Marco needs to buy some dog food. At the nearest store, 3 bags of dog food cost $14.25. How much would Marco spend on 5 bags of dog food?

Respuesta :

Otras preguntas

How can you make 16 dollars using exactly and only 3 bills, one of which is not a 10-dollar bill?
lightning thief: what is percys plan to get past cerberus?why dosnet it work?
in 1668 who conducted an experiment with meat and flies that disproved the idea of life arisingfrom non-livingmaterial
Find 55% of 164 I don't get it I need help can someone help me like right now please
I really do need help on these problems
Who was the first scientist to discover crystals?
The oxygen saturation of a lake is found by dividing the amount of dissolved oxygen the lake water currently hasper liter by the dissolved oxygen capacity per l
Adina has a rectangular garden that measures 9 m wide by 13 m long. She wants to increase the area to 192 m2 by increasing the width and length by the same am
There are 16 ounces in one pound. If 3.4 pounds of beefcost $4.95, what is the cost per ounce, to the nearestcent?
In the standard (x,y) coordinate plane, point A has coordinates (−4,0) and point B has coordinates (0,−8). What are the coordinates of the midpoint of AB? How c