eommayoongi1995 eommayoongi1995
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

The monthly cost (in dollars) of water use is a linear function of the amount of water used (in hundreds of cubic feet, HCF). The cost for using 13 HCF of water is
$39.48, and the cost for using 40 HCF is $86.73. What is the cost for using 36 HCF of water?
Explanation
Monthly cost
(in dollars)
Check
Water usage
(in HCF)
$
X

Respuesta :

Otras preguntas

Marta ran 3/4 of a mile. Abdul ran 1 1/2 times as far as Marta. How far did Abdul run? Express your answer in simplest form. A. 2 1/4 miles B. 2 miles C.
Read the following Shakespearean sonnet. When in disgrace with fortune and men's eyes, I all alone beweep my outcast state, And trouble deaf heaven with my boo
what plant pigment is involved? in photosynthesis
¿Cuánto cuestan las corbatas? (1 point) $50 $20 $5 $15
what is the answer of 21 + m = 33
a diet that includes many different kind of food is
Read the quotation from Emerson's "Self-Reliance," and then answer the question. "Trust thyself: every heart vibrates to that iron string." What is the meaning
Samantha had 75.36 to spend on his video games. If each cost 12.56 including tax,how many games can she buy
do wind driven currents flow vertically or horizontally
Are mice omnivores? I need help thank u