jonzyjones3537 jonzyjones3537
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

Kaylee is working two summer jobs, making $10 per hour babysitting and $9 per hour walking dogs. kaylee must earn a minimum of $170 this week. write an inequality that would represent the possible values for the number of hours babysitting, bb, and the number of hours walking dogs, dd, that kaylee can work in a given week.

Respuesta :

Otras preguntas

1/2 times what equals 3/4
implied metaphors use tge verb to be
Name 4 powers that belong only to the Federal government.
what was a major reason for wartime rationing?
The ability to make others do things is referred to as _________. a. Power b. Authority c. Compliance d. Vision
The colonist were outraged after the Townshend Revenue Act, which raised the price of tea. Why were the colonist not pacified by the discount cost of tea after
Which statement is an example of a moral that could be inferred from the story "The Ugly Duckling" by Hans Christian Andersen?
Jill wrote the number 40 if her rule is add 7 , what is the fourth number in Jill's pattern,how can you check your answer
A 5-pound bag of bread flour is on sale this week for $2.05. What is the price per pound? 1. $0.32 2. $0.38 3. $0.41 4. $0.48
6.497 divided by 8.9