mgurr mgurr
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada

If an 8-oz. glass of orange juice costs $1.29 including tax at a fast food
restaurant and a half-gallon container (64 oz.) you bought at the store cost
$2.80, how much less does an 8-oz. serving from home cost?

Respuesta :

Otras preguntas

PLS HELP THIS IS DUE TMRW AND I DON’T UNDERSTAND IT!!
A group of elderly citizens turn it off but for $160. Unfortunately, eight of them fell ill and had to miss the trip. As a consequence the other citizens had to
We seldom see each other anymore. A. sometimes C. frequently B. occasionally D. Rarely
HELP!! Using Medical Terminology Exercises Analyzing The Record Write S for subjective, O for objective, A for assessment, and P for plan after each of the fol
empareja cada definición con la palabra adecuada. luego, completa las oraciones con la forma correcta de las palabras de la lista.
4 of 5 PG Caroline can type 3500 words in 50 minutes. Natasha can type 4550 in 70 minutes. Krutika can type 2400 words in 40 minutes. Who types at the fastest r
Tom was a proficient liar. Explain in detail.
a) Work out the value of 19 + 7 divided 2-5
What impact did Spain have on americas religion
barbiturates, tranquilizers, and methaqualone are classified as what type of drug?