davidtrott8038 davidtrott8038
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


Evaluate each expression for a=3 and b=-5 . -4+2 a b

Respuesta :

Otras preguntas

The cost of 7 scarves is $47.25. What is the unit price? The unit price is per scarf.
560÷1.4 rounded to the nearest thousandth
10x + 4(9)6 When was the American revolution
Why do you think the Bible emphasizes a merry heart as the way to be cheerful?
how do you say . can you cook me some food in spanish​
The quadrilateral below is a kite. Round your answer to the nearest tenth. If QR=13 and PT=8, find QT
the term big bang refers to​
Why do you think the Bible emphasizes a merry heart as the way to be cheerful?
Rita earns $10.75 per hour working at a bookstore. Question 1 Part A Write an equation that shows Rita’s earnings d in dollars for h hours of working at the boo
Which of the following could be the side measures of a right triangle? A. 6ft, 5ft, 4ft C. 10ft, 8ft, 6ftB. 8ft, 7ft, 6ft D. 12ft, 10ft, 8ft​