Anthonyfragoso22 Anthonyfragoso22
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

During one month , a homeowner used 200 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $89.20. The next month, 240 units of electricity and 200 units of gas were used for a total cost of $116.00. Find them cost per unit

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is the first step in putting on a personal fall arrest system?
identify what type of tourists the south African team is
When you write a percent as a decimal why do you move the decimal .2 units to the left?
an object has a constant mmass. A constant force on the object produces a constant?
In which quadrant does the angle t lie if sin(t)>0 and sec(t)<0?
For a recipe Harris uses 2 cups of white sugar for each cup of brown sugar. How many cups of brown sugar does Harris use when he uses one cup of white sugar. A
What propaganda technique uses slogans?
What is the value of y in the equation 2 + y = −3?
Which of the following legislative bodies is most likely to have public meetings in which citizens have the opportunity to express their views?
Giving Directions in Spanish Use the map of the Zocalo to answer the following questions in Spanish. Answer in complete sentences. I will need your email addr