aoyche0626 aoyche0626
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

Lovisa köpte 4 hg chokladpraliner. Hon fick 50 stycken. Priset per kilogram för pralinerna var 150 kr. Hur mycket kostade pralinerna per styck?

Respuesta :

Otras preguntas

1. write an equation in point slope form that passes through the point (2,3) and slope of -4 y-y1=m(x-x1)2. write the equation in slope intercept form. will gi
is it ten or thousands 285 is the five a ten of thousand
Which sterilization methof is most commonly used, safest, least expensive, and appropriate for the majority of surgical instruments?
When a business earns more money than it spends, the entrepreneur is paid from the
Please hurry!!! The resume format focuses on an applications work experience and education ?? A) Chronological B) Functional C) Skills D) Electronic
what is the value of x?Help?!!
Please help!!!!!!!!!!!!!!!!
All of the following are strategies for reading a memoir EXCEPT for A. researching the background of the author. B. pausing after reading each paragraph and det
Measure the mass to the nearest 0.01 g
HELP ASAP!!! WILL MARK AS BRAINLIEST IF ANSWERED NOW!! What does this mean? “I’d say it would be pretty hard to play soccer on the soccer field when it’s appro