moisesc8884 moisesc8884
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Anyeny bought 34 pound of organic raspberries for $6. What is the cost of 115 pounds of raspberries?

Respuesta :

thrymstone thrymstone
  • 13-09-2021
The cost of 15 pounds of raspberries is $20.29
($6 / 34) x 115 = 20.29411…
Answer Link

Otras preguntas

Which relations are functions? Choose all answers that are correct:
1. What is your biggest fear? 2. What would make you laugh so hard you start crying and your side starts to hurt?
the special type of cell division required to produce gametes is called
sound travels faster in air if the air temperature is:
IF 2x3x4=24 then what is 6x4
There are 25 students in a class, and 7 of them will be chosen to go on a field trip. How many ways can these students be chosen?
y=-x-3y=4x-5 2x-y=-2x+y=43x+4y=-12Y'ALL I NEED SOME SERIOUS HELP, ANYBODY KNOW THE ANSWERS?​
Why did farmers in western Pennsylvania stage the Whiskey Rebellion
what does profit motive mean
Compare 4 and -2. Which of the following is true?