demkicksdoe
demkicksdoe demkicksdoe
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this

I need help with this class=

Respuesta :

ciallen21
ciallen21 ciallen21
  • 13-11-2020

each pumpkin costs $10.50

63/6 = 10.5 or $10.50 and $10.50 x 2 = $21

that's all I got sorry ~(>_<。)\

Ver imagen ciallen21
Ver imagen ciallen21
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is one of the three main guidelines for writing? A offer description that's based on one of your senses B minimize detail C include all d
Most of Australia's population lives in which part of the continent? south west central coastal NextReset
To whom does Frodo offer the Ring first? A. Gandalf B. Legolas C. Sam D. Galadriel annnnd What theme is represented by Aragorn? A. All good things must c
fter the Boston Tea Party, the British government closed the port of Boston until order was restored and the cost of the lost tea had been repaid. Far-away colo
In a house 5 bulbs of 25 watts each are used for 6 hours a day.Calculate the unit of electricity consumed in a month of 30 days.Also find the total cost if one
what is 40/6 in simplest form
WHAT IS 28/27 SIMPLIFIED
A mushroom is a? a. fruiting body b. lichen c. mycelium d. hypha
What conflicts between people or people and society in the beginning of "The Giver" ?
What kind of energy is the source of the light and heat produced by a burning log? chemical energy kinetic energy gravitational energy electrical energy