landuong landuong
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

sixteen juice packs for 12 dollars. How many packs can you buy for $6?

Respuesta :

2003feras
2003feras 2003feras
  • 11-11-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link
kmke
kmke kmke
  • 11-11-2020

Answer:

you can buy 6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many squares for three traits?
Justify the Distance Formula using the Pythagorean Theorem.
A department store is having a 55% off sale on all sport coats. If you have a coupon for an additional 10% off of any item, how much will a $230.00 sport coat c
Latex paint sells for $22 per gallon and will cost you $154 to paint your room. If each gallon will cover 340 square feet, how many square feet of wall space do
Latex paint sells for $22 per gallon and will cost you $154 to paint your room. If each gallon will cover 340 square feet, how many square feet of wall space do
How to solve this problem .         0.3 [1.57 – (0.6)²]
Latex paint sells for $22 per gallon and will cost you $154 to paint your room. If each gallon will cover 340 square feet, how many square feet of wall space do
Explain why volcanoes are common in the Ring of Fire.
what is: A student is raising money for cancer research. A local business agrees to donate an additional 25% of what the student raises, while a local politicia
A rectangular room is four times as long as it is wide, and its perimeter is 70 meters. Find the width of the room.